POWRÓT NA MAZURY

Zgodnie z hasłem, które uknuliśmy zaraz po zakończeniu lockdownu: ‘Wietrzymy las’, w wakacje wietrzyliśmy głowy naszych Klientów. Było nie tylko miło znów ruszyć w plener, widać jak wielka jest w zespołach potrzeba spędzenia czasu w bezpośrednich relacjach.

Mazury, jak zwykle okazały się Mekką wodniactwa i generalnego chilloutu. Zajęcia motorowodne, relaks na plaży, wieczór przy ognisku. Brzmi jak wakacje i tak też mogli się poczuć nasi Klienci, choć scenariusz zajęć realizował nie tylno cele relaksacyjne.

Trwa babie lato, idealne do integracji na wodzie. Więcej o tym dlaczego warto zorganizować zajęcia wodne przeczytacie TU.

team building, szkolenia integracyjne

IV ETAP ODMRAŻANIA GOSPODARKI POZWALA NAM WYJŚĆ W PLENER! NARESZCIE!

W dobie gdy większa część z nas pracuje z domu, w izolacji lub z pociechami za ścianą, gdy kultura odbywa się on-line – tęsknimy za bezpośrednim kontaktem z innymi. Za nie opóźnioną przez słabe łącze rozmową i kontaktem wzrokowym bez ekranu pomiędzy. Za wspólnymi działaniami, które budują relacje w zespole.

W Kompanii podjęliśmy kompleksowe działania, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz WHO, które minimalizują ryzyko zakażenia.

Jak dbamy o bezpieczeństwo na naszych szkoleniach?

  • Przed każdym szkoleniem informujemy uczestników o zasadach bezpieczeństwa.
  • Każdy uczestnik otrzymuje krótką ankietę na temat stanu zdrowia.
  • Uczestników dzielimy na małe grupy. Dbamy o dystans między uczestnikami w grupach.
  • Uczestnikom rozdajemy środki ochrony osobistej – maseczki (dobrowolnie) oraz rękawiczki.
  • Sprzęt oraz materiały, których używamy do szkoleń są dezynfekowane.
  • Organizujemy tylko takie aktywności, które umożliwiają zachowanie bezpiecznego dystansu.
  • Warunkiem udziału w szkoleniach jest zapoznanie się oraz stosowanie do wprowadzonych przez nas zasad.

Jeśli jesteście zainteresowani organizacją szkolenia – prosimy o kontakt!

Będzie miło się znowu spotkać!

Szkolenie integracyjne

JAK POMÓC DZIECIOM WRÓCIĆ DO NORMALNOŚCI

Patrzymy na dzieci i myślimy o dzieciach. Własnych, bliskich, wszystkich. Jak jest im ciężko znosić domową izolację i ograniczenia w wychodzeniu i kontaktach z innymi. Nawet wyposażeni w smartfony i szybkie łącza internetowe tęsknią za rówieśnikami. Pytają, kiedy będzie można wyjść. Kiedy zacznie się szkoła. Potrzebny jest im naturalny kontakt z drugim człowiekiem i widać, że skajp, zoom, discord (wstaw dowolny komunikator) nie wystarczają im jako substytut prawdziwych relacji. Cieszą się na lekcje on-line, ale widać, ze świat internetowych łącz nie wypełnia potrzeby bezpośrednich relacji społecznych.

Patrząc na wiosnę i wybuchającą przyrodę i będąc zmuszonymi do załatwiania wyłącznie spraw niezbędnych do bieżącego trwania – doskonale je rozumiemy. I przypominamy sobie oraz Wam, o naszym Kompanijnym marzeniu CSR-owym – remoncie placu zabaw w centrum Warszawy, z którego na co dzień korzystają mali podopieczni świetlicy prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Jesteśmy związani z podopiecznymi i Zgromadzeniem, jako Kompania od wielu lat. Wiemy jak bardzo dzieciom potrzebne jest wsparcie.

W czasach wirusa i pandemii – pomyślmy o nich razem! Remont placu zabaw, na który czekają od tak dawna byłby wspaniałą niespodzianką na cza ich powrotu do normalności. O potrzebach remontowych możecie poczytać TUTAJ.

Zachęcamy do kontaktu firmy i osoby indywidualne, które miałyby ochotę włączyć się w projekt z sensem.

I sercem 🙂

KOMPANIJNE DZIAŁANIA CSR

Wspinanie jest najlepsze na wszystko, co wie każdy, kto się wspina. Ponieważ od wielu lat wspinanie towarzyszy nam w Kompanii Pomysłów – staramy się popularyzować tę aktywność. Kilkanaście lat temu powołaliśmy Stowarzyszenie Skocznia, poprzez które realizujemy działania wspinaczkowe dla różnych grup – dzieci zagrożonych marginalizacją, rodzin, szkół, osób niepełnosprawnych.
Mieliśmy dziś ogromną przyjemność wspinać się z dwiema przesympatycznymi dziewczynami – Moniką i Paulą. Dziewczyny, mimo fizycznych ograniczeń, miały w sobie moc przełamywania barier, jakiej nie ma niejeden pełnosprawny. Energia i radość – dziewczyn oraz nas instruktorów – była po prostu porażająca.
A gdybyście mieli ochotę poczytać o tym, jak działamy w Skoczni, zapraszamy.

WARSZTATY Z KREATYWNOŚCI

W Kompanii Pomysłów jesteśmy nie tylko pomysłowi, ale również kreatywni. I niezwykle lubimy szkolenia, w których nasi Klienci chcą ćwiczyć i rozwijać z nami tę umiejętność.

Na szkoleniach często zadajemy uczestnikom pytanie o to, czy kreatywność jest cechą wrodzoną, czy też można ją wzbudzać i rozwijać. Nierzadka jest odpowiedź, że kreatywność przynależy ‘duchom artystycznym’ – muzykom, pisarzom. Dzieciom. Pokutuje przekonanie, że gdy ktoś w spadku genów kreatywności nie otrzymał – to kreatywny nigdy nie będzie.

Tymczasem kreatywność to postawa – otwartość na niestandardowe rozwiązania. Myślenie poza schematem. Dobra wiadomość jest taka, że można ją rozwijać, nawet jeśli jesteśmy przekonani, że nie dostaliśmy jej w pakiecie na start. W Kompanii lubimy pracować nad kreatywnością, zarówno wewnątrz naszego zespołu, jak i z Klientami. 

Nasza jesień była w części poświęcona rozwijaniu kreatywności poprzez gry szkoleniowe, a także jeden z naszych projektów – Inwestycję Marzeń, który okazał się rewelacyjnym scenariuszem do tego, aby wydobyć potencjał nieszablonowego myślenia wśród uczestników szkolenia.  

TEAM BUILDING

WRZEŚNIOWY ‘WASTEMAGEDON’ aka ‘DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI’

Od jednego ze stałych Klientów dostaliśmy zapytanie o niecodzienne, jak na działania team buildingowe, zadanie. Prośba była taka, żeby zwiększyć świadomość pracowników, co do  ilości śmieci, jakie pozostawiamy po sobie w codziennym życiu. Haczyk był taki, że zadanie ma być przeprowadzone w zabawnej atmosferze, bo już sama ilość śmieci, jaką produkujemy jest przytłaczająca. A firmowej integracji powinna jednak towarzyszyć atmosfera podnosząca na duchu 🙂

Lubimy takie wyzwania! Podjęliśmy więc rękawicę i, po konsultacjach ze znajomą artystką, postanowiliśmy zorganizować konkurencję o nazwie ‘Drugie życie śmieci’, czyli jak wykorzystywać odpady w sztuce użytkowej. Przygotowaliśmy wizualizacje inspiracji, i po akceptacji (entuzjastycznej) naszej Klientki, rozpoczęliśmy zbieranie śmieci.

W ciągu dwóch tygodni, do startu szkolenia, udało nam się zebrać prawie 3 przyczepy odpadów – plastikowych, tekstylnych, papierowych. W dniu szkolenia, rzuciliśmy wszystko na front, zostawiając uczestnikom pełną swobodę kreacji artystycznej.

Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Pomysły były naprawdę odlotowe, grupy pracowały w pocie inspiracji i entuzjazmu, opracowując problem odpadów do dzieł użytkowych oraz dzieł sztuki inspirowanych współczesnymi trendami popkultury. Cel zadania został osiągnięty, a śmieci zużyte.

Zobaczcie sami!

SZKOLENIA W TROPIKACH

Niezależnie od tego, czy w tropikalnych upałach czerwca, czy w deszczowy początek lipca – nie ustawaliśmy w realizacji celów szkoleniowych naszych Klientów. Z sukcesem zakończyliśmy cykl szkoleń poświęconych komunikacji (kombinacja outdoor/indor) dla kadry zarządzającej dużej publicznej instytucji. Realizowaliśmy trochę klasycznej integracji w mazurskich okolicznościach przyrody, pływaliśmy kajakami po Krutyni, a ekipie filmowej na południu Polski udało się nakręcić kolejne rewelacyjne ujęcia.

Lipiec, mimo początkowego deszczu nie przeszkodził nam w kolejnych realizacjach. Powoli zmierzamy ku wakacjom, ale zanim się na nie oddalimy – obejrzyjcie zdjęcia z naszych ostatnich szkoleń.

INTENSYWNIE W MAJU

Szczyt wiosennego sezonu szkoleniowego standardowo przypadł w maju. Realizowaliśmy szkolenia miękkie, imprezy integracyjne, pikniki, wypełnione  – jak to w Kompanii – niestandardowymi zadaniami :-).  Pomagaliśmy budować relacje w zespołach w oparciu o różnorodność pracowników, integrować grupy, rozwijać twórcze myślenie.

Było tez sporo adrenaliny, której dostarczyła nam Wisła zalewając teren, na którym zaplanowaliśmy integrację dla 200 osób. Opracowaliśmy plan B, ale na szczęście fala opadła na 2 dni przed zabawą i pływające na naszym terenie bobry, odpłynęły gdzie indziej  🙂

Bawiliśmy też małych i dużych na pikniku rodzinnym w konwencji… sami zgadnijcie jakiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

BURZOWY MAJ

…nie przeszkodził nam w zrealizowaniu szkolenia z budowania zespołu dla bardzo miłego Klienta. Dwa intensywne dni pełne wyzwań – na sali, pod okiem znakomitego trenera Leszka oraz w outdoorze – złożyły się na efekt, który krótko i treściwie podsumowała Zamawiająca:

‘Bardzo dziękuję za doskonałą organizację, profesjonalnie przeprowadzone szkolenia i ciekawe gry zespołowe. Dokładnie o taki wyjazd mi chodziło.’

Niezwykła dynamika grupy – zapał, optymizm, kreatywność oraz piękne okoliczności przyrody wokół Hotelu Skansen w Sierpcu sprawiły, że i my miło zapamiętamy to szkolenie!

WODA

Wielkimi krokami (a raczej falami) nadciąga sezon wodniacki. Część z nas żegluje – na wodach śródlądowych i na morzu. Kochamy realizacje z bryzą we włosach i skutecznie zarażamy tą pasją naszych Klientów.

Co roku poszerzamy ofertę mazurską i morską. Na naszych realizacjach można nauczyć się windsurfingu, spróbować parasailingu, skorzystać z flyboarda – coś w rodzaju jetpacka :). Miłośnicy motorów mogą ścigać się na ribach, bananach, oponach, o starych, dobrych skuterach nie wspominając. Miłośników wiatru w żaglach zapraszamy do regat na dowolnych jednostkach (sami bardzo lubimy katamarany).

Jeśli ktoś lubi po prostu plażing to z przyjemnością zorganizujemy leżaki, a także: mecz siatkówki, naukę tańca lub konstruowanie oryginalnych obiektów pływających. ZAPRASZAMY

POCZĄTEK KWIETNIA W BESKIDACH

Wiosna rozpoczęła się koordynacją konferencji dla naszego stałego Klienta. Piękna pogoda i górskie krajobrazy gwarantowały znakomitą oprawę dla ciekawych tematów. Przy okazji konferencji dowiedzieliśmy się, że fotografia tradycyjna ma się dobrze, a nowinki technologiczne nadążają za potrzebami czasu! 

WYJAZDY INCENTIVE

W Kompanii rozumiemy cele wyjazdów incentive i pomagamy Klientom je organizować. Wbrew pozorom nie jest to proste, ale jak to w Kompanii trzymamy się kilku sprawdzonych zasad i myślimy o potrzebach Klienta.

Chcecie przeczytać więcej w temacie zasad organizowania inteligentnych wyjazdów incentive? ? Odsyłamy do naszego profilu na LinkedIn – tak, tak mamy taki 🙂

INWESTYCJA MARZEŃ

Kolejne szkolenie integracyjne dla zaprzyjaźnionego Klienta za nami! W styczniową sobotę, w zimowej scenerii za oknem, budowaliśmy wizjonerskie miasto przyszłości. Inwestycja marzeń to świetne szkolenie indoorowe, które w pigułce i w zabawny sposób pokazuje jak zarządzać projektami. Na równi liczy się współpraca wewnątrz i pomiędzy zespołami, ustalenie wspólnej wizji i jej kreatywne wykonanie.

Mnóstwo zabawy, relaksująca atmosfera, możliwość realizacji własnych pomysłów w atmosferze współpracy! Obejrzyjcie!

Więcej o INWESTYCJI TUTAJ

ZIMOWY OFF ROAD

Nie masz pomysłów na zimowe szkolenie dla pracowników? Zastanawiasz się czy warto integrować zespół zimą? Lubisz wyzwania? Zobacz jak można zorganizować szkolenie w terenie i efektywnie spędzić czas zimą!

Obok, krótkie wspomnienie z zeszłorocznego zimowego eventu!

Więcej o zajęciach OFF ROAD – TUTAJ

Wspinanie jest najlepsze na wszystko, co wie każdy, kto się wspina. Ponieważ od wielu lat wspinanie towarzyszy nam w Kompanii Pomysłów – staramy się popularyzować tę aktywność. Kilkanaście lat temu powołaliśmy Stowarzyszenie Skocznia, poprzez które realizujemy działania wspinaczkowe dla różnych grup – dzieci zagrożonych marginalizacją, rodzin, szkół, osób niepełnosprawnych.
Mieliśmy dziś ogromną przyjemność wspinać się z dwiema przesympatycznymi dziewczynami – Moniką i Paulą. Dziewczyny, mimo fizycznych ograniczeń, miały w sobie moc przełamywania barier, jakiej nie ma niejeden pełnosprawny. Energia i radość – dziewczyn oraz nas instruktorów – była po prostu porażająca.
A gdybyście mieli ochotę poczytać o tym, jak działamy w Skoczni, zapraszamy.